Leerlingen motiveren om aan de slag te gaan met onderwerpen als uitstelgedrag, mindset, motivatie en leren. Kan dat eigenlijk wel? Jazeker, en als ik het kan, kan jij het ook!
10 jaar geleden, startte ik naast mijn baan als leerkracht, met het begeleiden van leerlingen bij het leren en plannen. Het duurde even voor ik ontdekte hoe je leerlingen hier enthousiast voor krijgt. Maar inmiddels weet ik dat ze het juist hele interessante onderwerpen vinden om mee aan de slag te gaan, als je het op de juiste manier aanbiedt tenminste.
Deze praktische ervaringen, gecombineerd met 'wat blijkt dat werkt uit onderzoek' en het vragen waar mentoren behoefte aan hebben, heb ik gebundeld in de formule voor Motiverende Mentorlessen.
Uit een enquête die door 75 mentoren VO en MBO ingevuld zijn en de vele gesprekken die ik met onderwijsprofessionals én leerlingen gevoerd heb, is duidelijk geworden wat Motiverende mentorlessen zijn:
- Betekenisvol
- Aanpasbaar aan het niveau van de groep en de individuele leerling
- Concreet en praktisch
- Makkelijk te gebruiken voor de docent
- Met keuzemogelijkheden voor leerling én docent